Podlahové topení

Rádi vám poradíme s výběrem vhodného systému podlahového vytápění. 

Prodej a montáž podlahového vytápění.

Nabízíme Vám prodej, montáž a záruční i pozáruční servis podlahového vytápění. Provádíme montáž po celé ČR. V tomto oboru máme velké zkušenosti.

Na základě vašich požadavků a zaměření nabídneme nejvhodnější systém podlahového vytápění a příslušenství pro něj, připravíme cenovou nabídku, naplánujeme termín montáže a namontujeme vám podlahové topení rychle, kvalitně a velmi profesionálně.

Obraťte se na nás ještě dnes!

Chcete využít služby naší firmy MOTRIN stav a vybrat si podlahové topení?  
Věříme, že se službami MOTRIN stav budete plně spokojeni.

Podlahového vytápění

Podlahové topení se v poslední době těší stále větší oblibě. Jedná se o velice efektivní variantu vytápění rodinných domů, bytů, komerčních prostor, a dokonce průmyslových budov. 

Podlahové topení se může využívat jak k vytápění celé místnosti (jedná se o systém velkoplošného podlahového topení), tak k vytápění jen její části, jako příklad lze uvést podlahové vytápění okolo bazénu nebo v koupelnách apod.

Výhody podlahového vytápění

1. Ideální rovnoměrné rozložení teploty

Teplá podlaha zajišťuje pro člověka nejlepší, tedy vertikální rozložení teploty v místnosti. Vyšší teplota u podlahy a nižší teplota v rovině hlavy vytvářejí optimální teplotní komfort.

Další předností tohoto typu vytápění je rovnoměrné šíření tepla po celé podlaze. Je to zvlášť důležité pro velké místnosti, například obývací pokoje v rodinných domech nebo výstavní síně či přijímací sály apod.   

2. Vhodné pro alergiky

Teplovodní podlahové topení díky nízké hodnotě konvektivních proudů snižuje víření vzduchu v místnosti a tím i víření prachu a mikrobů. Má to pozitivní vliv na plíce, zejména u lidí, kteří trpí alergiemi či astmatem.

3. Krásný interiér, který není narušen topnými radiátory

Systém podlahového vytápění se nachází pod podlahovou krytinou, což znamená, že při plánování interiéru už nemusíte brát ohled na topná tělesa. Má to velký význam především z hlediska využití prostoru pod okny.

Podlahové topení je perfektním řešením pro starožitné interiéry nebo sportovní haly, kde by běžná topná tělesa mohla představovat problém z hlediska bezpečnosti uživatelů. 

Navíc díky tomuto topení se můžete zamyslet nad pořízením kamenné nebo keramické podlahy. Díky podlahovému vytápění už nebude podlaha z těchto materiálů chladná a nepohodlná, naopak budete pod nohama cítit příjemné teplo. 

4. Úspora nákladů díky nízké provozní teplotě systému

Na rozdíl od běžných radiátorů používá systém podlahového vytápění nižší teploty chladícího média. Komfortní teplota při vytápění podlahovým topením je oproti vytápění běžnými topnými tělesy o 1-2 C˚ nižší. Je to dáno tím, že podlahové topení zajišťuje rovnoměrné rozložení teploty, kdyžto radiátor topí jen lokálně. Každý stupeň, o který se snižuje teplota chladícího média, znamená úsporu energie kolem 6 %.

Dalším důvodem pro pořízení podlahového topení je nízká provozní teplota systému, která zpravidla nepřesahuje 45 C˚. Proto může být systém napojen na vysoce výkonné kondenzační kotle, tepelná čerpadla nebo solární kolektor. Navíc se dá využit i odpadní teplo, například vodu, která se zahřívá během chladících procesů v řadě průmyslových technologií.    

Například při snížení teploty
v místnosti o 2 C˚dosáhnete
až 12% úspory

Typy podlahového vytápění

Existují dva typy moderních systémů podlahového vytápění: elektrické a teplovodní.

Hlavní rozdíl mezi těmito systémy spočívá ve zdroji tepla. V prvním případě se jedná o Jouleovo teplo (podle anglického fyzika Jamese Prescotta Joulea), které vzniká průchodem elektrického toku vodičem. Ve druhém případě se jedná o přebytečné teplo, které přenáší tekuté chladící médium proudící potrubím, jež je v tomto případě výměníkem tepla.

Elektrické podlahové vytápění

Montáž elektrických systémů je rychlá, tyto systémy se snadno ovládají, a navíc mají nízkou teplotní setrvačnost. Tyto systémy mají své výhody a nevýhody, ale v řadě případu je elektrické podlahové topení jediným možným řešením. 

Teplovodní podlahové vytápění

Teplovodní podlahové topení může sloužit jako dodatečný zdroj tepla v kombinaci s klasickými radiátory, anebo může být jediným systémem vytápění v místnosti nebo budově. Jedná se o celý systém zahrnující zdroj chladícího média (obvykle jde o kotel nebo radiátorové topení), samotnou teplou podlahu (sestávající se z potrubí položeného speciálním způsobem, spojovacích prvků, tepelné izolace, dilatačního pasu atd.), systém rozvodů a tvarovek, regulační systém.

Teplovodní podlahové topení se dá využit k vytápění libovolně velkých ploch. Navíc je-li tento systém správně navržen a namontován, má velmi dlouhou životnost.

Ovládání podlahového topení je intuitivní a snadné

Podlahové topení může být provedeno v kombinaci s topným systémem, klimatizací, rekuperací.

Nastavovat požadovanou teplotu můžete přímo v místnosti. Pro regulaci teplovodního podlahového topení jsou využívány kontroléry a časové spínače, díky nimž můžete sjednotit systém regulace topení a klimatizace v celém domě a také řídit tento systém distančně prostřednictvím cloudových technologií nebo dokonce prostřednictvím mobilní aplikace.   

Tepelná čerpadla

Nabízíme kompletní dodání, montáž a servis tepelných čerpadel.
Provádíme montáž po celé ČR.

Topení

Pomůžeme vám vybrat nejvhodnější variantu topení a zajistíme přípravu rozvodů i montáž zařízení.

Kontaktujte nás

Rádi vám poradíme s výběrem vhodného systému podlahového vytápění.  Zašlete nám nezávaznou poptávku ještě dnes! 

U zahrady 142/4, Praha 10 – Dolní Měcholupy

info@motrinstav.cz