Řízené větrání s rekuperací tepla

Vytvoří zdravé prostředí bez tepelných ztrát a bez starostí!

Prodej, montáž a servis rekuperace

Nabízíme řízené větrání s rekuperací na míru do bytů, domů, kanceláří, komerčních a průmyslových prostor v Praze i po celé ČR.
Realizujeme rekuperační řešení pro novostavby i rekonstrukce.

Poradíme a navrhneme Vám kvalitní rekuperační zařízení na základě vašich přání a potřeb, účelu a obytné plochy místnosti, úkolů rekuperace atd.
Zdarma zpracujeme komplexní cenovou nabídku rekuperace včetně rozvodů a instalace. Samozřejmostí je i montáž.

Máte zájem? Kontaktujte nás telefonicky, emailem nebo nám zašlete poptávku prostřednictvím formuláře na našich stránkách.

O rekuperaci

Existuje řada zařízení pro řízené větrání jak kancelářských budov, tak obytných prostor. Jedním z těchto zařízení je rekuperační jednotka.

Rekuperační jednotka— je základní součástí systému rekuperace a slouží k větrání v uzavřených prostorách. Jednotka funguje na principu recyklace, ke které dochází díky cyklickým změnám směru otáčení ventilátoru.
Jednoduše řečeno rekuperační jednotka odvádí použitý vzduch z místnosti ven a následně jej nahrazuje čerstvým vzduchem. 

Jasně, může Vás napadnout otázka, k čemu je další zařízení, když máte ventilaci, případně můžete vyvětrat pomocí otevřeného okna?

Není to však tak jednoduché. Ventilace a rekuperační jednotka sice fungují na stejném principu, tedy odvádějí z místnosti použitý vzduch a místo něj přivádějí vzduch čerstvý, ale během obyčejného větrání dochází k velkým tepelným ztrátám, což vede ke zvýšení nákladů na vytápění.

Abyste v místnosti měli alespoň minimální hygienické množství čerstvého vzduchu, museli byste pomocí oken větrat přibližně hodinu. Přitom dochází ke ztrátě 50–75 % tepla.

V tomto případě je rekuperace optimálním a úsporným řešením. Rekuperace řeší problém tepelných ztrát, ke kterým dochází během větrání.

Rekuperace je neodmyslitelnou součástí moderní výstavby, jelikož je jedním ze základních prvků snižujících energetickou náročnost budov. Řízené větrání je nezbytné pro zachování příznivého vnitřního mikroklimatu prostor.

Řízené větrání se hodí i do stávajících budov, které se potýkají s vlhkostí či nedostatečným provětráváním obecně.
Během rekonstrukcí a zateplování budov docela často dochází k uzavření obálky domu. Následkem je to, že dům přestane dýchat, hromadí se vlhkost a vznikají plísně. Navíc stoupá koncentrace CO2, což vyvolává bolesti hlavy. Z hlediska revitalizace domu je tedy řízené větrání skvělým řešením.

Princip rekuperace

Rekuperační zařízení pomocí tepla vzduchu odsávaného z interiéru předehřívá chladný vzduch získávaný z venkovního prostředí v zimě. Naopak v létě chladnější odsávaný vzduch předchladí horký, venkovní. K samotnému předání tepla (chladu) dochází přes protiproudý výměník.

Řízené větrání zajišťuje celoroční větrání celého domu nebo komerčních prostor. Navíc výrazně snižuje náklady na spotřebu energie a zároveň zlepšuje kvalitu vnitřního vzduchu.

Rekuperační systém je obvykle součástí komplexních vzduchotechnických jednotek, které zajišťují odvod použitého vzduchu a úpravu a dostatečné množství venkovního vzduchu.

Výhody rekuperace

  • Automatické větrání se zavřenými okny;
  • Zamezení únikům tepla;
  • Snížení nákladů na topení;
  • Nízká spotřeba energie i při trvalém provozu;
  • Automatická filtrace nasávaného vzduchu;
  • Tichý chod;
  • Kompaktní velikost;
  • Jednoduchá instalace;
  • Snadné ovládání.

Oblast využití rekuperační jednotky

Výběr zařízení závisí na tom, kde se bude využívat: v domě, kanceláři nebo v podniku.

Bytové nebo domovní
rekuperační jednotky

Bytové nebo domovní rekuperační jednotky se instalují do bytů nebo rodinných domů s malým počtem obyvatel.

Bytově-průmyslové
rekuperační jednotky

Bytově-průmyslové rekuperační jednotky se využívají v kancelářích, velkých rodinných domech, kavárnách, středně velkých obchodech.

Průmyslové
rekuperační jednotky

Průmyslové rekuperační jednotky jsou vhodné do průmyslových hal, velkých obchodních center a supermarketů, nemocnic.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás telefonicky, emailem nebo nám zašlete poptávku prostřednictvím formuláře na našich stránkách.
Poradíme a zajistíme vše pro vaši spokojenost.

U zahrady 142/4, Praha 10 – Dolní Měcholupy

info@motrinstav.cz