Topení

Topné systémy instalujeme jak do bytů či rodinných domů, tak do komerčních prostor nebo průmyslových budov.
Montáž topení provádíme po celé ČR.

Montáž a dodávka zařízení pro vytápění.

Na základě vašich přání a požadavků vám pomůžeme vybrat nejvhodnější variantu topení, vypracujeme cenovou nabídku a následně zajistíme přípravu rozvodů i montáž zařízení. Topné systémy instalujeme jak do bytů či rodinných domů, tak do komerčních prostor nebo průmyslových budov. Montáž topení provádíme po celé ČR.

Jsme také dodavateli zařízení a příslušenství pro montáž topných systémů od nejznámějších světových výrobců. Vybereme pro Vás kvalitní topení s ohledem na Váš rozpočet.  

Pracovníci společnosti MOTRIN stav s.r.o., kteří montují zařízení, se řídí následujícími zásadami:

 • Dodržování technologického postupu
 • Dodržování odpovídajících norem a předpisů
 • Dodržování projektové dokumentace a rozpočtu
 • Dodržování čistoty a pečlivá práce
 • Dodržování termínů

Společnost MOTRIN stav má dlouholeté zkušenosti v oblasti montáže topných systémů. Jsme si jistí, že s naší prací budete nanejvýš spokojeni.

Topné Systémy

Na trhu je celá řada různých topných systémů, z nichž potřebujete vybrat ten nejvhodnější pro Vás s ohledem na Vaše požadavky a podmínky.

Elektrické kotly - nejjednodušší a autonomní varianta topení ​

Elektrokotle mohou fungovat autonomně. Potřebné mikroklima zajišťují v automatickém režimu.  Jsou kompaktní, výkonné a naprosto bezpečné.

Výhody

 • Kotel udržuje nastavenou teplotu a nevyžaduje zvláštní obsluhu.
 • Jednoduché zapojení. Montáž kotle nevyžaduje speciální větrání, komín nebo zvláštní místnost. Je kompaktní a pro zprovoznění stačí jej připojit k elektrické síti. 

Nevýhody

 • Závisí na elektřině. Vypadne-li proud, nebude kotel fungovat a tím pádem nebude ani topení.
 • Je zapotřebí mít kvalitní elektrické rozvody.

Elektrický kotel hravě vytopí dům, kancelář nebo sklad libovolné velikosti. Nemá škodlivý vliv na životní prostředí, neprodukuje pachy a odpady, zabírá málo prostoru.

Díky kombinovanému elektrickému kotli vyřešíte i otázku ohřevu teplé vody.

Podlahové vytápění (elektrické nebo teplovodní)

Podlahové vytápění je díky své úspornosti, bezpečnosti a dlouhé životnosti tím nejlepším z aktuálně nabízených topných systémů.

Výhody

 • Jednoduché ovládání: stačí zapnout topení a podlaha se velmi rychle zahřeje na požadovanou teplotu.
 • Instalace elektrického podlahového vytápění je velmi jednoduchá, protože samotná sestava není nijak složitá.

Nevýhody

 • Teplovodní podlahové topení se obvykle zalévá betonem, montáž elektrického podlahového topení lze provést pomocí lepidla na obklady.
 • Teplovodní podlahové vytápění není vhodné do bytu, jelikož zvyšuje zátěž elektrické sítě, a navíc beton zatěžuje a zvyšuje podlahu.

Teplovodní nebo elektrické podlahové topení se perfektně hodí do rodinných domů. Poměrně snadno se namontuje a zajistí úsporný provoz.

Tepelné čerpadlo – jedna z alternativních variant topení

Tepelné čerpadlo umožňuje využití bezplatné tepelné energie z vody, země, slunce nebo vzduchu. Přemění tuto tepelnou energii na teplo, které se použije k vytápění místnosti. V létě může systém pracovat opačně, tedy chladit vzduch v místnosti a zajišťovat příjemné mikroklima. 

Výhody

 • Pohodlnost;
 • Nízké provozní náklady;
 • Dlouhá životnost.

Nevýhody

 • Náklady na pořízení čerpadla.

Teplovzdušné vytápění s rekuperací

Rekuperace tepla hraje klíčovou roli v systému teplovzdušného vytápění rodinného domu nebo komerční budovy. Rekuperace tepla je v podstatě získáním tepla zpět.

Proč je tento systém dobrý? Protože brání vyhazování peněz oknem.  Právě tak totiž mizí 40 % tepla, pokud využíváte přirozené větrání. Nebylo by lepší teplem neplýtvat? Rozhodně! A proto se hodí větrací jednotka s rekuperací, která zajišťuje získávání tepla zpět a zároveň přivádí dovnitř čistý čerstvý vzduch.   

Napojení na ústřední topení

Vytápění bytových domů se značně liší od autonomního systému vytápění. Je to dáno tím, že většina bytových domů je napojena na kotelnu v domě, ale v některých případech mají bytové domy ústřední topení. Proto má topení v bytech jisté konstrukční odlišnosti.  

V tomto případě je velice důležité provést správně výpočet výkonu radiátorů.

V současnosti lze na trhu najít řadu radiátorů z různých materiálů. Všechny mají svá pro a proti.   

 • Litinové radiátory
 • Hliníkové radiátory
 • Bimetalové radiátory

Rozvody topení

Rozvody topení musejí zajistit správný oběh chladícího média v celém okruhu.

Nabídka potrubí je velmi rozmanitá. Může se jednat o ocelové, vícevrstvé kompozitní, polypropylenové, síťované polyethylenové nebo měděné potrubí. Nejčastěji se používají plastové nebo vícevrstvé kompozitní trubky, které jsou levnější a nevyžadují zvláštní dovednosti z hlediska montáže.

Kromě potrubí bude zapotřebí i spousta dalších součástek, například tvarovky, rozvaděče, filtry atd. To všechno vybereme v závislosti na zvoleném systému topení a namontujeme v souladu s projektovou dokumentací. 

Kontaktujte nás

U zahrady 142/4, Praha 10 – Dolní Měcholupy

info@motrinstav.cz